Back
poza perle ulei ardeiExtra-virgin-olive-oil-01Extra-virgin-olive-oil-02

Perle din Ulei De Masline Extravirgin, 100 g

70.00 lei80.00 lei

Un produs unic si special, obtinut la rece, folosind agar-agar pentru incapsularea uleiului. Pot fi folosite pentru stilizarea preparatelor, de la salate, file de peste, tartar, caviar, pana la preparate calde (max. 60 grade Celsius).

Disponibile simple sau in combinatii delicioase cu ardei iute, lamaie, trufe, masline si spirulina.

Golește

Din 1999, de cand a inceput povestea livezii noastre, ne-am propus sa lasam imaginatia sa exploreze in fiecare zi mai mult. Pentru ca si livada in sine a fost un vis devenit realitate. Ne-am intrebat cum ar fi sa aducem in Romania un ulei de masline extravirgin BIO, pe care sa-l putem urmari la fiecare pas, de la ingrijirea copacilor si culesul maslinelor la imbuteliere, si am reusit. Acum ceva timp l-am urmarit pe chef-ul Adria Ferran obtinand caviar din ulei de masline. De atunci n-am avut liniste pana nu am gasit o modalitate mecanica de a replica procesul din gastronomia moleculara, intr-un mediu care sa nu dsitruga proprietatile extraordinare ale uleiul. Pana acum, cand suntem gata sa va prezentam perlele de ulei extravirgin Ev Gaia, obtinute la rece, folosind agar-agar pentru incapsularea uleiului.

Pot fi folosite pentru stilizarea preparatelor, de la salate, file de peste, caviar pana la preparate calde (max. 60 grade Celsius).

sortimente

cu lamaie, cu trufe, simplu, cu chili, cu masline, cu lamaita, cu spirulina

Transport & Livrare