Perle din Ulei De Masline Extravirgin, 100 g

1 opinii / Scrie o opinie

Pret: 99,00 lei

Un produs unic si special, obtinut la rece, folosind agar-agar pentru incapsularea uleiului. Pot fi folosite pentru stilizarea preparatelor, de la salate, file de peste, tartar, caviar, pana la preparate calde (max. 60 grade Celsius).

Disponibile simple sau in combinatii delicioase cu ardei iute, lamaie, trufe, masline si spirulina.

Adauga in Wishlist

Din 1999, de cand a inceput povestea livezii noastre, ne-am propus sa lasam imaginatia sa exploreze in fiecare zi mai mult. Pentru ca si livada in sine a fost un vis devenit realitate. Ne-am intrebat cum ar fi sa aducem in Romania un ulei de masline extravirgin BIO, pe care sa-l putem urmari la fiecare pas, de la ingrijirea copacilor si culesul maslinelor la imbuteliere, si am reusit. Acum ceva timp l-am urmarit pe chef-ul Adria Ferran obtinand caviar din ulei de masline. De atunci n-am avut liniste pana nu am gasit o modalitate mecanica de a replica procesul din gastronomia moleculara, intr-un mediu care sa nu dsitruga proprietatile extraordinare ale uleiul. Pana acum, cand suntem gata sa va prezentam perlele de ulei extravirgin Ev Gaia, obtinute la rece, folosind agar-agar pentru incapsularea uleiului.

Pot fi folosite pentru stilizarea preparatelor, de la salate, file de peste, caviar pana la preparate calde (max. 60 grade Celsius).

ambalaj: borcan de sticla, 100g

Cum Livram

Mai intai ... 2 vorbe despre ce livram :)

Produsele Camarii Grecesti sunt cat se poate de proaspete, adica din anul agricol curent. Anul agricol al migdalelor si smochinelor a inceput in septembrie/octombrie 2020 (deci avem deja produsele recoltei noi) iar cel al maslinelor si uleiului in decembrie 2020 - ianuarie 2021.

*Datorita procesului necesar pentru pregatirea maslinelor Halkidikis si Kalamon pentru consum (pastrarea lor in apa cu sare dupa metoda clasica greceasca) abia in din iunie 2021 sunt disponibile maslinele din productia 2020. Asa se intampla in fiecare an, cu diferenta numarului de luni necesare (cateodata 4 luni, cateodata 6 sau mai mult - depinde de cat e de amara maslina culeasa, ceea ce decide doar natura).

Probabil ai citit ca uleiul de masline extravirgin bio este produs de noi, in livada noastra de langa Salonic. Noi culegem maslinele, noi le ducem la presa si tot noi il imbuteliem, din 1999. Din 2014 il aducem in Romania. Nu facem marketing cand spunem "din livada familiei noastre pe masa familiei tale" :). Chiar asa este.

Promisiunea noastra pentru tine este ca iti vom aduce intotdeeauna cel mai proaspat produs cu putinta, asa cum am proceda cu orice prieten al nostru. Asta inseamna nu doar o calitate exceptionala a produsului dar si o perioada cat mai mica de la imbuteliere pana la tine acasa. De exemplu, maslinele se imbuteliaza cu o zi inainte sa ajungem in Romania, iar migdalele stau in coaja lor tot asa, pana aproape de plecare.

Cum comanzi si cand primesti comanda?

Livrari nationale (pe teritoriul Romaniei)

Poti inregistra o comanda oricand in timpul lunii si este onorata in 2-3 zile lucratoare. Se intampla la final de luna/inceput de luna urmatoare sa fie produse care nu sunt pe stoc. Timpii de asteptare in general nu sunt mari. In aceasta perioada refacem stocul asa ca in loc de 3-4 zile lucratoare poate fi o saptamana. La fiecare produs pe care nu il avem pe stoc, vei gasi informatia "DATA ESTIMATA DE LIVRARE" in pagina produsului, sub pret.

In banda verde care se vede in partea de sus pe fiecare pagina din site-ul nostru vei gasi perioada de livrare estimata si aceea este cea mai relevanta si actuala informatie. De asemenea, in emailul de confirmare a comenzii vei gasi estimarea perioadei de livrare. Poti opta pentru plata ramburs la livrare sau plata cu cardul online*.

*In eventualitatea in care nu putem ajunge in Romania sau nu putem livra comanda ta vei primi 100% banii inapoi in cel mai scurt timp.

Livrari internationale (pe teritoriul Uniunii Europene, Moldova si Marea Britanie)

Trimite un email la comanda@camaragreceasca.ro inainte de a plasa comanda pentru a verifica conditiile de livrare si taxa de transport.

Pentru mai multe detalii despre noi, click AICI. Nu ezita sa ne suni daca ai intrebari de orice fel ( e cel mai rapid si eficient mod de a obtine raspunsuri la intrebarile tale). Ne gasesti la 0770 732 701 sau 0723 621 301.

Greutate 100,00g
Sortimente Perle de Ulei cu trufe, simplu, cu chilli,

Scrie o opinie

Nota: Codul HTML este citit ca si text!

Related products